ÖVRIGT / Speglar / Spegel 3011270
*
nr 301 1270
Spegel
+Konsol, sent 1800-tal H.175
Utrop:
1.500 kr
Såld:
1.300 kr
Sista tid för bud online:
måndag 23 februari 2004
kl 16:00:00
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
22/2 12:40:15
1
1.200 kr
22/2 14:13:49
2
1.100 kr
23/2 07:29:50
3
Vinnande bud
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: konsol sent 1800-tal h spegel speglar
-
7027 Spegel
guldfärgad, konstmaterial, 105x58 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 19:12
*
Spegel
nr 301 1270
Spegel
+Konsol, sent 1800-tal H.175
| Utrop: | 1.500 kr |
|---|---|
| Såld: | 1.300 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 23 februari 2004 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 22/2 12:40:15 | 1 | 1.200 kr |
| 22/2 14:13:49 | 2 | 1.100 kr |
| 23/2 07:29:50 | 3 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: konsol sent 1800-tal h spegel speglar
-
7027 Spegel
guldfärgad, konstmaterial, 105x58 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 19:12



